Dobre TMC w standardzie

W segmencie nawigacji uniwersalnych, które świetnie sprawdzą się zarówno podczas dłuższych wojaży, jak i w codziennych dojazdach do pracy, silną pozycję posiada marka Becker. Bardzo popularny wśród europejskich klientów jest model Active 50, będący udoskonaleniem znanego już wcześniej Ready 50. Podobnie jak w przypadku wcześniej omawianych urządzeń, warto pochwalić solidną obudowę. Dość gruby plastik, gumowany materiał z tyłu – ciężko się przyczepić. Wadę stanowią elementy połyskujące na froncie, ponieważ łatwo się brudzą oraz rysują. Przyda się zatem dostarczone przez producenta etui, zwłaszcza gdy będziemy urządzenie przenosić.

Ekran ma 5 cali, ale przy tym dość słabą rozdzielczość – zaledwie 480×272 piksele. Z drugiej strony świetne są kąty widzenia w poziomie i w pionie, co rekompensuje ten niedostatek. Obraz jest czytelny nawet w dziennym słońcu. To w dużej mierze zasługa matowego wyświetlacza, który nie wytwarza błyszczących refleksów. Ekran dobrze reaguje na dotyk, a ikony do obsługi poszczególnych funkcji są duże i wyraźne. Minimum opcji, maksimum efektu – tak można w skrócie podsumować interfejs.

Gorzej sprawy mają się z oprogramowaniem. Navteq maps w swojej europejskiej odsłonie jest znacznie słabsza niż konkurencyjne rozwiązania. Mamy mniej szczegółowych informacji, za to wytyczanie trasy i obsługiwanie mapy są bardzo sprawne. Wielki plus za funkcję HQ TMC, która doskonale zbiera radiowe informacje o sytuacji na drodze, przetwarzając je na użyteczne komunikaty.

Wałbrzych remonty - spis remontów i utrudnień w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *