Solidna i ekonomiczna

Na koniec chcielibyśmy polecić najtańszą w tym zestawieniu, ale całkiem popularną nawigację marki Peiying. To dość proste urządzenie, wolne od fajerwerków technicznych i mniej lub bardziej użytecznych „bajerów”. W segmencie cenowym do 600 złotych należy ją sklasyfikować w czołówce i dlatego jest wyborem rosnącej liczby kierowców. Obudowa jest mocna, podobnie jak uchwyt mocujący, więc na zakrętach nie trzeba się obawiać o uszkodzenie sprzętu. Ciężej niestety zdjąć nawigację ze stelaża, ponieważ służące do tego pokrętło pracuje dość opornie i jest przy tym nazbyt delikatne.

Przechodząc do detali technicznych, ekran ma 5 cali, wyświetla pełne i wyraźne kolory. Jest matowy, co zasługuje na pochwałę – nie odbija światła i trudniej go pobrudzić palcami. Reakcja matrycy na dotyk jest naprawdę dobra, a program pracuje szybko. Minusem jest dość niska jasność ekranu, co widać zwłaszcza przy mocniejszym świetle – ciężko wówczas cokolwiek na nim odczytać. Dlatego należy model Alien PY-GPS5005 ze stajni Peiying montować nieco bliżej kierowcy niż większość innych nawigacji.

Interfejs tego GPS-a jest dość prosty, obsługa nie sprawia problemów. Ikonki są duże, choć nie zawsze – przyciski cofania się w ramach okien programu są mniejsze. Drogę wskazuje nam solidna AutoMapa, dobrze pracuje moduł AM Traffic. Peiying nie jest demonem prędkości – zasoby można by zwiększyć dla lepszego komfortu użytkowania.

https://traffic.naviexpert.pl/remonty/grudziadz/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *