Dla sportowców i turystów

Dla sportowców i turystów
nawigacja na windows phone nawigacja samochodowa nokia

Skoro wiemy już, że GPS stał się szalenie popularnym gadżetem dla osób, które podróżują rozmaitymi pojazdami, warto pochylić się również nad tymi, którzy wolą polegać na sile własnych nóg. Z myślą o nich firmy produkujące nawigacje postanowiły wprowadzić na rynek poręczne, nieduże urządzenia. Można je podzielić na dwie podstawowe kategorie. Pierwsze mają zastępować mapy oraz plany miast w czasie zwiedzania, drugie pełnią funkcję elektronicznego asystenta podczas treningu. Ich specyfika sprawia, że są lekkie i mogą nam towarzyszyć praktycznie w każdej sytuacji.

Entuzjaści eksplorowania turystycznych atrakcji mogą zainwestować w smartfon wyposażony w moduł GPS lub A-GPS lub w oddzielne urządzenie typowo nawigacyjne. Czasami już za niewielkie pieniądze można kupić odbiornik z funkcją bluetooth, który połączy się z telefonem bez fabrycznie zamontowanego GPS-a. Trzeba tylko ściągnąć odpowiednią aplikację oraz mapy i raptem mamy nawigację – trochę telefoniczną i trochę nietelefoniczną. Istnieją też mniejsze wersje urządzeń znanych z samochodów, które działają podobnie i mieszczą się w kieszeni.

Jeśli lubimy spędzać czas na treningu biegowym lub innej rekreacji na łonie natury, warto kupić bardzo popularny GPS z funkcją kompasu cyfrowego oraz dodatkowymi opcjami. Taki gadżet zmierzy pokonaną odległość, sprawdzi puls i przeliczy spalone kalorie.

mapa do nawigacji nawigacja pod androida

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *